SASADER, acentelere fırsatlar yaratıyor

Sakarya Sigorta Acenteleri Derneği’nin düzenlediği toplantıda, güncel gelişmeler ve acentelerin sorunları görüşüldü.

Sakarya Sigorta Acenteleri Derneği (SASADER), Sakarya Ramada Otel’de acentelerin geniş katılımıyla kahvaltılı toplantı düzenledi. Toplantıya Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Başkanı Murat Büyükçelebi ile Sakarya’da bulunan acenteler katıldı.

SASADER Başkanı Çetin Erdil toplantıda, 2013 yılında kurulan derneğin 2013 -2016 yılı faaliyet raporunu sunarak acenteleri bilgilendirdi. Çetin Erdil, acentelere birlik beraberliği pekiştirmek için yapılması gerekenlerden bahsederek birlikte daha güçlü, daha faydalı bir topluluk olunacağını ifade etti. Acentelerin pek çoğunda bulunmayan acente takip programlarına dikkat çeken Erdil, sektörün çok hızlı büyüdüğünü ve dijital ortamın artık bir tehdit değil, partnerlik oluşturması gerektiğinden bahsetti.

“Kurumsal kimlik edinin”

Sigorta yazılımları üzerine hizmet veren Open Acentem Kurucusu Ramazan Öztürk’ün hazır bulunduğu toplantıda Erdil, Open Acentem ile bu konuda protokol yaptıklarını ve acentelerin programı indirimli olarak satın alabileceklerini söyledi.
Acentelerin birçoğunun web sitesinin dahi bulunmadığını ve mail adreslerinin hala Hotmail, Gmail gibi kurumsal olmayan ve iletişim kurmakta güçlük çekilen kanallarda olduklarını dile getiren Erdil, “Sigorta acentesi kurumsal kimlik edinmeli ve dijitalleşmek zorunda.
Sakaryarehberim.com şirketiyle de acentelerin web sitesi ve dijital tüm işlemlerini indirimli yaptırabilecekleri bir protokol imzaladık” dedi. Toplantının gerçekleştiği otelle de protokol imzaladıklarını belirten Erdil, acentelerinin otelin tüm imkanlarından indirimli olarak yararlanacaklarını söyledi. Erdil ayrıca acentelerinin misafirlerini ağırlayabilecekleri ve ailecek yemek yiyebilecekleri Sakarya’nın meşhur ıslama köfte salonu Yeni Camii Islama Köfte Salonu ile anlaşma imzaladıklarını da ifade etti.

Büyükçelebi’den birlik çağrısı

TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi ise sektörün sorunlarından bahsederek birliktelik olursa çözülemeyecek hiçbir sorun olmadığını ifade etti.
Büyükçelebi, acentelerin sesi olan Sigortacım Dergisi’ni her ay çıkarttıklarını her acentenin dergiye görüşlerini yazabileceğini söyledi. Derginin acentenin iletişim kanalı olduğunu dile getiren Büyükçelebi, tüm acentelere dergiyi okumalarını tavsiye etti. TÜSAF’ı tanıtmak için 16 şirketi ziyaret ettiklerini ve faaliyetlerini anlattıklarını belirten Büyükçelebi, “Görüşmelerde acente üretim portföyünün acentelerde kalması gerektiğini ve acente komisyonlarının düşürülmemesi gerektiğini dile getirdik” dedi. TÜSAF olarak bugüne kadar birçok iş yaptıklarının altını çizen Büyükçelebi, “Acentelerimizin sorunu olan Mesleki Sorumluluk Sigorta poliçesi yaptırabilmeleri için AIG Sigorta ile görüşerek sigorta acenteleri için geniş kapsamlı, herhangi bir hasarda zorda kalmayacakları bir poliçe oluşturduk. Bu poliçeyi tüm acente arkadaşlarımız yaptırmalı. BP akaryakıt anlaşması kapsamında acenteler BP’den alacakları akaryakıtta yüzde 5.75 indirim kazanacaklar” şeklinde konuştu. Büyükçelebi, acentelerin TÜSAF’ı web sayfalarından, Facebook sayfalarından ve dijital olarak çıkarttıkları Sigortacım Dergisi’nden takip etmelerini ve soru, sorun ve görüşlerini bu kanallar üzerinden kendilerine ulaştırabileceklerini söyledi.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: