Doğu Anadolu Sigorta Acenteleri Derneği (2)

Birlik ve beraberliğe önem veriyor, başarılı çalışmalar yapıyor

Doğu Anadolu Sigorta Acenteleri Derneği (DASAD) 2004 yılında Erzurum’da kuruldu. Derneğin yönetim kurulu başta olmak üzere 105 üyesinin tamamı da ana iş olarak sigorta acenteliği yapıyor. Doğu Anadolu Sigorta Acenteleri Derneği, tüm organizasyon ve çalışmalarda asıl, yedek üye ayrımı yapmıyor; Erzurum ve bölgede en üst seviyede hizmet veriyor, sigorta bilincini artırmaya çalışıyor. Dernek, kentte sigortacılık adına örnek teşkil edecek çalışmalara imza atıyor. Bu çalışmalardan bazıları ise şöyle:

“Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile birlikte il genelindeki bilboardlarda sigorta branşları hakkında bilgilendirme yaptı. Erzurum’daki kamu kuruluş yöneticileri ile görüşülerek, DASK hakkında bilgi verdi. Elektrik, su ve tapu dairelerinde Zorunlu Deprem Sigortası’nın yaygınlaştırılması çalışmaları yaptı. Sigorta Haftası’nda çeşitli bilgilendirme panelleri düzenledi. Yine Sigorta Haftası’nda kent genelinde piknik ve eğlenceler düzenledi. Ramazan etkinliği kapsamında tüm acentelere iftar yemeği verdi.”

Dernek, Erzurum Ticaret Odası seçimlerinde de birlik sağlayarak blok oy kullandı ve Ticaret Odası ile tüm meslek dallarında takdir edilecek davranışlarından dolayı olumlu tepkiler aldı.

DASAD ayrıca TÜSAF ve SAİK ile ikili ilişkileri de en üst seviyede tuttu. Erzurum’da, Ticaret Odası Komite Başkanı Funda Murçak, DASAD yönetimi olarak Ticaret Odası kanalı ile sigorta kalitesini ve bilinçlendirme çalışmalarını devam ettiriyor.

DASAD Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: “Engin Akın (Yönetim Kurulu Başkanı), M. Sani Mollaoğulları (Yönetim Kurulu Başkanvekili), Necip Aydın (Başkan Yardımcısı), Yavuz Karataş (Sayman), Hakan Yurttaş (Üye) ve Funda Murçak (Üye)”.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: