"Teröre Karşı Birliğe Çağrı Yürüyüşü"

turk-bayragi

"SENSİZ OLMAZ"

Arkadaşlar, biliyorsunuz hassas bir süreçten geçiyoruz. İçimizi yaralayan, ciğerimizi yakan olaylarla karşı karşıyayız. Artan terör olayları neticesinde şehit düşen polislerimiz, askerlerimiz ve vatandaşlarımızın acısını toplum olarak derinden hissediyoruz. Bu vahim olayların tek hedefi milletimizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaktır. Milletimizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu olaylar karşısında sessiz kalmayacağız. Bir şeyler yapma zamanı gelmiştir.

Sigorta Acenteleri bu sözün arkasındadır, "Sigorta sektörü ve Acenteleri Ülkemizin ekonomik değerlerinin teminatı olduğu gibi bölücülüğe, teröre, haine karşi da teminatıdır..." Şimdi sorumluluk alma zamanıdır. Bu sebeple TOBB Tarafından kurulmuş olan " Teröre Karşı Birliğe Çağrı Platformu" na ve İstanbul'daki yürüşüne katılmak istiyoruz.

İşçiyiz, işvereniz, esnafız, memuruz, emekliyiz, çiftçiyiz; doğuyuz, batıyız, kuzeyiz, güneyiz. Biriz, beraberiz! Oynanan kirli oyuna hep birlikte karşı duracağız. Birlikteliğimizi savunacağız. Hepimiz biliyoruz ki bu milletin tarihinde kirli oyunlar eksik olmamıştır. Bu kirli oyunları, her zaman milletimizin azim ve kararlılığı bozmuştur. Bizim en büyük gücümüz kardeşliğimiz olmuştur. Bugün kardeşlik bağlarımızı zayıflatmak isteyenler; bilmelidir ki, bu toprakların mayası çok güçlüdür. Bütün milletimizi derinden üzüntüye boğan saldırılar toplumumuzda hassasiyeti artırdı. 

Bu üzüntü ve duyarlılığı dikkate alarak neler yapabileceğimiz konusunda kendi içimizde istişareler yaptık. Neler yapabileceğimizi aramızda değerlendirdik.Toplumun tamamını temsil eden kesimler olarak temeli kardeşlik olan “Birliğe Çağrı Platformu”nu kurduk. “Birliğe Çağrı Platformu” bütün sivil toplum kuruluşlarına açıktır. Cumhurbaşkanımızla, Meclis Başkanımızla, Başbakanımızla, siyasi partilerimizin Genel Başkanlarıyla görüşmeler yaptık. Gördük ki her türlü günlük tartışmalara rağmen, Türkiye’nin siyasi liderleri terör konusunda aynı hassasiyete sahipler. Hepsinin ortak paydası birliğimiz, bütünlüğümüz ve kardeşliğimiz. Kimse diğerini ötekileştirmiyor, siyasi bir ikbal beklemiyor. İşte bu bizi umutlandırdı. Bütün liderlerimize teşekkür ediyoruz.

Bu yaklaşımdan da aldığımız güçle, 30 Ekim Pazar günü, toplumun tamamını temsil eden meslek örgütlerinin, sendika konfederasyonlarının ve derneklerin öncülüğünde, siyasi partilerimizin desteğiyle, İstanbul’da büyük bir yürüyüş yapacağız.Yürüyüşümüzde, sadece, birliğimizin ve bütünlüğümüzün simgesi ay yıldızlı bayrağımızı taşıyacağız. Bu büyük yürüyüşe, bizimle aynı hissiyatı paylaşan herkesi davet ediyoruz.  Kirli oyunlara inat birlikte yürüyeceğiz… Herkesi bu yürüyüşe bekliyoruz…

Çünkü “SENSİZ OLMAZ”…


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: