Menu

SEGEM Acenteleri Bir Araya Getirmeli

GÖKÇE UYSAL:
Kayseri Sigorta Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

SEGEM, acentelerin eğitimi konusunda sadece acente açılışı için gerekli olan SEGEM lisansını verebilmek adına bir sınav düzenlemektedir. SEGEM’in resmi internet sayfasında güncel bilgiler paylaşılmakta fakat birçok kişi bu sayfayı ziyaret edip bu bilgileri takip etmemektedir.

haber 12 010 02Bu noktada SEGEM acente eğitimleri hususunda yetersiz kalmaktadır. Bu açığı kapatmak adına SEGEM belirli aralıklarda ve belirli bölgelerde mutlaka acenteleri bir araya getirmeli ve güncel paylaşımlarda bulunmalıdır. Şirketler teknik ve satış pazarlama konusunda sadece acente kuruluş aşamasında bilgilendirme yapmakta ve sonraki tek hedefleri de satış rakamları olmaktadır. Fakat önemli olan satış yapmak değil doğru ve ihtiyaca yönelik satış yapmaktır.

İş ahlakı eğitimleri de verilmeli

Süreç içerisinde güncel gelişmelerle ilgili bilgilendirme yapılmalı ve acentelere yetki ve sorumlulukları tekrar tekrar hatırlatılmalıdır. Eğitimde öncelik iş ahlakı ve etik kuralları içeren eğitimlere verilmelidir. Müşteriye ihtiyaca uygun ve talebi karşılayacak ürünlerin sunulması, düzenli bilgilendirme yapılması da öncelikli konulardandır.

Yazarlar

 • Jun 05 , 2017

  MUSTAFA NAZLIER

  Sigorta Eksperi

  Tüm sektör aktörleri sigorta eksperlerinden eşit olarak aynı kalitede düzenli hizmeti alabilmelidir. Bunu sağlamanın tek yolu eğitim ve bilginin güvenli olarak istikrarlı biçimde eksperler tarafından tüm paydaşlarına bağımsız ve tarafsız sunulabilmesidir.

 • Jun 02 , 2017

  MUSTAFA AYDINÇELEBİ

  CANLI ARŞİV

  Diğer derneklerin geçmiş seçimleri nasıldı bilmem ama; Gaziantep Sigorta Acenteleri Derneği’nde, 1992’den bu yana tek listeyle seçime gidilmişti. Bu sene, bu gelenek bozuldu ve iki liste yarıştı. Duyduğum kadarıyla diğer bazı derneklerin seçimlerinde de birden fazla liste yarışmış. Gelişmeler gösteriyor ki TÜSAF seçiminde de tek liste geleneği bozulacak. Tabii ki bunda yadırganacak bir şey yok. Her dernek üyesinin, dernek organlarına; her delegenin de TÜSAF organlarına aday olması onun en doğal hakkıdır.

 • Jun 02 , 2017

  M. JALE BAYAV

  TÜSAF Yönetim Kurulu Üyesi

  Geçmişteki hatalarımız, geleceğimize yön veren en iyi derslerdir aslında, önemli olan hataları görebilmek ve kabullenebilmek cesareti ve olgunluğu ile kendimizi yenilememizdir.
  Hayatta ya Bey olacaksın ya Paşa, ya Ağa olacaksın ya da Maşa…

 • Jun 02 , 2017

  ADNAN ÇELİK

  Parametre

  Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri 718 milyar lirayı aştı. Borsa İstanbul'da en yüksek piyasa değerine sahip şirket, 41,1 milyar lira ile Koç Holding olurken, onu Garanti Bankası, Akbank ve İş Bankası izledi.

 • Jun 02 , 2017

  HANİFE KARAMUSTAFAOĞLU

  Eğitim

  Birçok işi halletmeye çalışıp yine de hiçbirini tamamlayamıyorsanız ya da sabah erkenden işe gittiğiniz halde hâlâ verimli çalışamadığınızı düşünüyorsanız bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. Amacınız iş hayatında üretkenliğinizi artırmak ise işte uygulamanız gereken 5 madde...
  Üst üste yapılan toplantılar, ardı arkası kesilmeyen mailler ve yapılacak işlerin birikmesi… Gün boyu çalışıyor, öğle tatillerinden feragat ediyor, hatta mesaiye kalıyor fakat yine de bir türlü işlerinizi bitiremiyorsanız, modern çalışma hayatının en büyük sıkıntılarından biri olan “verimsiz çalışma kriziyle” karşı karşıyasınız demektir. Ancak gün içerisinde üretkenliğinizi etkileyen durumları öğrenerek ve gerekli önlemleri alarak daha verimli çalışmanız mümkün. İşte iş hayatında üretkenliğinizi artıracak 5 yöntem:


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: