Menu

Tusaf'dan Haberler

Acente Mesleki Sorumluluk Sigortanızın Bir Taksidini GULF SİGORTA Ödüyor.

 

Değerli Meslektaşlarımız,

Acenteler olarak yaptığımız iş gereği, sigortalılara veya sigortalı adaylarına, ihtiyaçlarına ve muhtemel risklerine karşı alınacak teminatlar hakkında bilgilendirme ve yönlendirme yapıyoruz. Ayrıca müşterilerimizin yenileme tarihlerinin takibi, hasar danışmanlık hizmeti, riziko teftiş, iyileştirme çalışmaları, limit artırımı veya değişen ihtiyaçlar doğrultusunda sigorta programlarının değerlendirilmesi gibi önemli konularda üzerimizde ciddi bir sorumluluk taşıyoruz. Ancak günlük koşturmaca içinde birçok konuyu aynı anda takip ederken istenmeyen ihmal veya hataların yaşandığı durumlar da söz konusu olabilmekte.

Birlikte çalıştığımız ekip arkadaşlarımızın hatalarından da sorumlu olduğumuzu hesaba katarak, müşterilerimiz için olumsuz sonuçlar doğurabilecek bu ihmal ve hataların etkilerini doğru yönetebilmek için gerekli tedbirleri almalıyız.

Birçoğumuz, çalıştığımız şirketlerden aldığımız 10.000 TL gibi sembolik limitler ve yetersiz teminat içerikleri ile aslında sağlıklı ve doğru bir korumaya sahip olmadığımızı biliyoruz.

Mesleki sorumluluklarımızı, faaliyet alanımızla ilgili ve doğru kurgulanmış bir poliçe güvencesiyle teminat altına almak için GULF SİGORTA (eski AIG SİGORTA) ile bir proje başlattık.

Devamını oku...

Acente Destek Ünitesi

2c yazilim tusaf banner

2C Yazılım ve TÜSAF işbirliği ile Sigorta Acentelerinin tüm Teknolojik ihtiyaçlarına mükemmel çözümler için çok özel kampanya düzenlenmiştir.

2C Yazılım ve Danışmanlık ekibi olarak; Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) ve 2C Yazılım ve Danışmanlık işbirliği ile sigorta acentelerinin A’dan Z’ye tüm teknoloji ihtiyaçları için danışmanlık yapmaktan ve yazılım alanında çözüm ortağı olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Devamını oku...

Tüsaf 17-18-19 Kasım 2017 Kuşadası Çalıştay

               

   davetiye

 ÇALIŞTAY ÖNYAZI

ÇALIŞTAY KONULARI

Tüik Verileri
 excel  excel  excel  excel

 

excel excel

 

 

Değerli Meslektaşlarımız,

Tüik verilerine göre ayrıntılı olarak Ölü ve Yaralı sayılarını ek’te görebilir siniz.Yaptığımız tüm görüşmelerde kesin çözümün Yol ve yolcu güvenliğinden geçtiğini,Sürücülerle ilgili yaptırımların yapılmamasının çözüme ulaşmada ciddi sıkıntı yaratacağını iletiyoruz.Haziran ayı içinde Fransa Hükümetinden yetkililer, Danışmanlık firmaları da gelip görüşlerimizi aldı.Bu görüşmelerde mutabık kaldığımız ana konu Yol ve yolcu güvenliğinin sağlanması Kaza azaltıcı tedbirlerin arttırılması yönündeydi.Teknik birçok konuda konuşuldu.Acentelerin duyduğu rahatsızlıklar da iletildi.
Topyekün bir kampanya ve belirgin tedbirlerin başlatılması gerekmektedir.

%90 sürücü kusurunun olduğu yerde ,iyi sürücü ve kötü sürücü ayrımının daha belirgin hale getirilmesi ,sürücü odaklı serbest tarifenin makul fiyatlarla vatandaşımıza verilmesinin doğru olacağını tekrar ifade ediyoruz.
Hazine ve TSB ‘nin kesin çözüm için önümüzdeki 6 ayı iyi değerlendirmesinin hayati önem taşıdığını düşünüyoruz.

Bu vesileyle tüm meslektaşlarımızın Ramazan Bayramını kutlarız.

Tatile giderken ve dönerken ,her zaman aracınızı güvenli ve dikkatli kullanınız.

Saygılarımızla ,

Tüsaf Yönetim Kurulu

Tavan Fiyat Rehber Listesi Haziran
 TAVAN FİYAT REHBER LİSTESİ HAZİRAN
Murat Büyükçelebi Yeniden Tüsaf Başkanı

Değerli Meslektaşlarımız
26 Mayıs 2017 cuma günü Ankara'da 250 delegemizin katılımıyla gerçekleşen 6. Olağan genel kurulumuzda Murat Büyükçelebi ve ekibi seçimi oy Birliğiyle kazanıp 2.kez göreve gelmişlerdir.Türkiye'nin 37 ilinden gelen delegelerimize mesleklerine sahip çıkmaları ve fedakarlıklarından dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Tüsaf

Sektörde İtibar Kaybı!

Trafikte tavan fiyat uygulamasıyla birlikte poliçe kesilmemesi ve taksitlendirmede yaşanan sorunlar acenteleri zora soktu.
TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi Hazine, SBM ve TSB ile bir dizi görüşme gerçekleştirerek, 16 bini aşkın acentenin sorunlarını aktardı çözümler getirilmesini istedi.

Devamını oku...

6. Olağan Genel Kurul İlanı
 TÜSAF 6. OLAĞAN GENEL KURUL İLANI
 GENEL KURUL DELEGE LİSTESİ
Tavan Fiyat Rehber Listesi Mayıs
 TAVAN FİYAT REHBER LİSTESİ MAYIS
Zorunlu Motorlu Kara Araçları zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası , Azami(tavan) prim uygulamasıyla gelen değişiklikler nelerdir ?

Değerli Meslektaşlarımız,

12 Nisan 2017 Çarşamba günü yürürlüğe girecek olan Zorunlu Motorlu Kara Araçları zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası , Azami(tavan) prim uygulamasıyla gelen değişiklikler nelerdir ?

Devamını oku...


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: