Akvaryum Balığı Değiliz Ki Biz…

SERAP DÜZGÖREN ARI

Antalya

Sektörün sistemsel olarak manipüle edildiğini zannediyorum. Sanki biz acenteleri büyükçe bir akvaryuma koymuşlar. İçinde sadece trafik ve kasko var. “Bununla beslenin” demişler.

Devamını oku...

Taşlar Yerinden Oynuyor!

SERAP DÜZGÖREN ARI

Antalya

Geçen bu süreçte naçizane bir öngörüm vardı. Dedim ki önümüzdeki beş yıllık sürede 500 bin TL altında üretim yapan acenteler yok olacaklar. Birleşebilir, kapatılabilir, dönüşebilirlerdi…

Devamını oku...

Kandırmayın Kardeşim Beni…

SERAP DÜZGÖREN ARI

Antalya

Astronot olma hevesiyle geçti çocukluğum.

Devamını oku...

Biz De Mevzuu Çok…

SERAP DÜZGÖREN ARI

Antalya

Kazan çok büyük ve yüksek. Çıkış da yukarıda. O yüzden birbirimizi ayağımızdan tutup aşağı çekmekten vazgeçip, birleşmek, kendimizi bu kaynayan kazandan kurtarmak zorundayız.

Devamını oku...

Kese Kağıdından Poliçe, Selam Söyle O Yare…

SERAP DÜZGÖREN ARI

Antalya

Herkes gördü ki zarar hepimizin zararı, şu dönemde birileri bu işten kazanmıyor, aksine herkes olabilecek en az zararla sistemi, dengeye getirmeye çabalıyor.

Devamını oku...

Lidyalılar Çıktı Parayı İcat Etti!

SERAP DÜZGÖREN ARI

Antalya

Toplu hareket edip aniden yana kaysak bütün acenteler sıkılaşsak, örgütlensek birbirimizin elini tutsak.

Devamını oku...

Trafik Sigortasının Zaman Maliyeti 24 Dakika 30 Sn!

SERAP DÜZGÖREN ARI

Antalya

Acente arkadaşım boykot falan yapsak ya biz. Sendika kuralım. 10 Mayıs’ı sigorta acentesi günü ilan edelim. O gün hiç trafik kesmeyelim mesela. Sistem çöker valla.

Devamını oku...

Trafikte ‘Mobil Kaza Tutanağı’ Dönemi Başladı!

SERAP DÜZGÖREN ARI

Antalya

Sigortacıysanız oturduğunuz yerden, geri geri çıkan bir arabanın karşıdan gelen arabayla çarpışma ihtimalini saniyelerle hesaplarken bulursunuz kendinizi ve çarpışma sesi geldiğinde herkes yerinden zıplarken siz bingo dersiniz. Görünen köy kılavuz istemiyor haliyle.

Devamını oku...

Yeni Başlayanlar İçin Sigorta Pazarlama Dersi

SERAP DÜZGÖREN ARI

ANTALYA 

Hizmet pazarlamasının bir haritası yok. Çünkü harita insan! Her sunumda, her müşteride değişen bir sistematiği var pazarlamanın. Kimisinde profesyonel bir duruş kimisinde köy kahvesinde tavla oynayış.

Devamını oku...

Sigortacı Kimdir?

SERAP DÜZGÖREN ARI

ANTALYA

Aslında ne kadar zor bir şey yaptığımız. Ve aslında ne kadar gerekli bir şey. Belki de insan olarak yaptığım işle ilgili beni en çok tatmin eden duygu bu.

Sigortacı önce korku yaratan, sonra “Korkunu giderecek çözüm bende, bunun için şu sigortayı almalısın…” diyen kişidir. Hoş olmadı değil mi bu tanım? Peki, şuna ne dersiniz:

Devamını oku...

  sigortacim sayi 28 haziran
 Haziran 2018 / Sayı:28

Yazarlar

 • Jun 05 , 2017

  MUSTAFA NAZLIER

  Sigorta Eksperi

  Tüm sektör aktörleri sigorta eksperlerinden eşit olarak aynı kalitede düzenli hizmeti alabilmelidir. Bunu sağlamanın tek yolu eğitim ve bilginin güvenli olarak istikrarlı biçimde eksperler tarafından tüm paydaşlarına bağımsız ve tarafsız sunulabilmesidir.

 • Jun 02 , 2017

  M. JALE BAYAV

  TÜSAF Yönetim Kurulu Üyesi

  Geçmişteki hatalarımız, geleceğimize yön veren en iyi derslerdir aslında, önemli olan hataları görebilmek ve kabullenebilmek cesareti ve olgunluğu ile kendimizi yenilememizdir.
  Hayatta ya Bey olacaksın ya Paşa, ya Ağa olacaksın ya da Maşa…

 • Jun 02 , 2017

  ADNAN ÇELİK

  Parametre

  Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri 718 milyar lirayı aştı. Borsa İstanbul'da en yüksek piyasa değerine sahip şirket, 41,1 milyar lira ile Koç Holding olurken, onu Garanti Bankası, Akbank ve İş Bankası izledi.

 • Jun 02 , 2017

  HANİFE KARAMUSTAFAOĞLU

  Eğitim

  Birçok işi halletmeye çalışıp yine de hiçbirini tamamlayamıyorsanız ya da sabah erkenden işe gittiğiniz halde hâlâ verimli çalışamadığınızı düşünüyorsanız bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. Amacınız iş hayatında üretkenliğinizi artırmak ise işte uygulamanız gereken 5 madde...
  Üst üste yapılan toplantılar, ardı arkası kesilmeyen mailler ve yapılacak işlerin birikmesi… Gün boyu çalışıyor, öğle tatillerinden feragat ediyor, hatta mesaiye kalıyor fakat yine de bir türlü işlerinizi bitiremiyorsanız, modern çalışma hayatının en büyük sıkıntılarından biri olan “verimsiz çalışma kriziyle” karşı karşıyasınız demektir. Ancak gün içerisinde üretkenliğinizi etkileyen durumları öğrenerek ve gerekli önlemleri alarak daha verimli çalışmanız mümkün. İşte iş hayatında üretkenliğinizi artıracak 5 yöntem:

 • Jun 02 , 2017

  HASAN ALİ GÖZÜKARA

  Otoacente

  Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu yıl 17'ncisi düzenlenen "İstanbul Autoshow" kapılarını ziyaretçilere açtı. Bu yıl "Geleceğe Yakından Bakın" sloganıyla gerçekleştirilen fuar 21-30 Nisan tarihlerinde açık kaldı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda, bu sene aralarında daha çok Türkiye'de üretim yapan firmaların bulunduğu otomotiv markaları yeni modellerinin lansmanlarını gerçekleştirdi.
  Bugünün ve geleceğin teknolojilerinin sergilendiği fuara, Alfa Romeo, Aston Martin, Dacia, DFSK, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Lexus, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Smart, Ssangyong ve Toyota katıldı. Fuarda, otomotiv markalarının yanı sıra, teknoloji, inovasyon, bilişim, aksesuar ve yan sanayi firmaları, sivil toplum örgütleri ve basın kuruluşları da yer aldı.


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: