Menu

Aralık 2016

Değerli Meslektaşlarım

Sektörün en yoğun geçen dönemi olan aralık ayındayız. Hedefleri ve yılı iyi kapatmanın, işleri yetiştirmenin derdindeyiz. Çok fazla soruna karşı mücadele ediyoruz. Üretim, tahsilat, hasar ve hedefler…

Hepsinin üstümüzdeki baskısı fazlasıyla hissediliyor.

Geçtiğimiz süreçte Başbakan Yardımcımız Sayın Mehmet Şimşek’le geçen görüşmenin detaylarını paylaşmıştım. Gündemimiz trafik sigortasında çözüm bulmaktı. Gün geçmiyor ki bir gelişme olmasın…

Danıştay’ın trafik sigortası genel şartlarında bazı maddelerin yürütmesini durdurması ve kur artışı kamuoyunun beklentisi olan düşüşü zorlaştırıyor.

Biz acenteler, vatandaşımızın en uygun koşullarda sigorta poliçelerini almalarını isterken, sigorta şirketlerinin de zarar etmesini istemiyoruz. Her kesimin kazandığı bir yapının kurulması da aslında zor değil.

Uzun yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen sürücü üzerinden fiyatlandırmanın, iyi sürücü kötü sürücü ayrımının tüm datalarıkullanılarak yapılması sonuca ulaştıracaktır. Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek var mı?

Biz mevcut dünya uygulamalarını bize uydurup geliştirdiğimizde başarılı olacağız.

Dergimizin bu ayki konusu ikinci defa dijitalleşme, bundan kaçış yok. Bizi tamamlayacak bu imkanı sonuna kadar kullanmalıyız. Dijitalleşme projemizi de Erhan Bey’in anlatımıyla özellikle okumanızı tavsiye ederim.

Federasyon olarak meslektaşlarımıza mesleki konuların dışında da imkanlar getirmeye çalışıyoruz.

BP ile olan akaryakıt indirim anlaşması tüm hızıyla devam ediyor. Bu ay içinde basın toplantısıyla daha da etkili hale gelecek.

Ofix.com ile yaptığımız ofis ihtiyaçlarımızın karşılanmasıyla ilgili indirim anlaşması yürürlüğe giriyor.

Arkasından iki konuda daha anlaşma yapacağız. Yakında sizlere duyurma şansımız olacak.

Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz projelerle, üzerinde çalıştığımız bir iki çalışmanın da yakında sonuçlarını alacağımızı ümit ediyorum.

Yeni yılın tüm meslektaşlarımıza önce sağlık, huzur ve bol kazanç getirmesini, ülkemizin biran evvel huzura kavuşmasını diliyorum.

İstanbul’da teröre verdiğimiz şehitlerimizin yakınlarına ve milletimize sabır diliyorum.

Hainlerin biran evvel cezalarını bulmalarını da sabırsızlıkla bekliyorum.

Allah milletimizi ve devletimizi korusun.

Saygılarımla


tsrsb   dask   sigortacili   sigorta_gov   tsev    sigorta bilgi merkezi    sigorta tahkim komisyonu    guvencehesabi

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: